Informacje o nas

Niepubliczna Szkoła w Nowym Dąbiu funkcjonuje od
1.09. 2003r.

Mieści się w budynku, w którym wcześniej działała filia Szkoły Podstawowej w Łabiszynie.
Po zamknięciu filii rodzice, w trosce o edukację swoich dzieci zawiązali Stowarzyszenie "Mała Szkoła", które stało się organem założycielskim Niepublicznej Szkoły Podstawowej.
       Obecnie w szkole naukę pobiera 18 uczniów klas I-III oraz 8 dzieci 5 i 6 letnich z Oddziału przedszkolnego. Do Punktu przedszkolnego uczęszcza 17 dzieci 3 i 4 letnich. Szkoła zatrudnia 6 nauczycieli.

W placówce oprócz podstawowych zajęć odbywają się również:
- zajęcia z rytmiki dla wszystkich dzieci;
- zajęcia z logopedii dla dzieci wymagających terapii mowy;

- kółko matematyczne dla klas I-III;

- kółko artystyczne dla klas I-III;

- kółko języka angielskiego dla klas I-III;

- odpłatne zajęcia zumby dla dzieci.

Dodatkowe udogodnienia to m.in.:

- świetlica szkolna działająca w godzinach od 7.30 do 16.00;

- obiady dla dzieci dowożone przez firmę cateringową.

Szkoła prowadzi również ścisłą współpracę z innymi placówkami oświatowymi z okolicy: szkołami, Poradnią pedagogiczno- psychologiczną w Żninie, a także z sołectwem, Urzędem Gminy w Łabiszynie, kołem łowieckim.
        Od lipca 2009r, Stowarzyszenie "Mała Szkoła" przystąpiło do Unijnego projektu edukacyjnego pt.: "Bliżej przedszkola", którego celem jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci zamieszkujących tereny wiejskie.
W związku z realizacją projektu w szkole od września 2009r. rozpoczął działalność punkt przedszkolny, do którego uczęszczają dzieci 3 i 4 letnie z najbliższej okolicy.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Nowym Dąbiu

Nowe Dąbie 56